Informujemy, że 26 paźdiernika 2017r. (czwartek) o godz. 17.30 odbędą się Otwarte Zebrania z Rodzicami uczniów klas 2 i 3 Gimnazjum.

W poniedziałek, 16 października br. z udziałem Prezesa Rady Ministrów Beaty Szydło oraz Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku, uhonorowano też nauczycieli i osoby szczególnie zasłużone dla oświaty. W tym roku Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono 33 osoby. W tej grupie znalazła się nasza nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Małgorzata Pol. Serdecznie gratulujemy.

W dniach 9-13 października 2017 uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć komputerowych prowadzonych przez nauczyciela informatyki Grzegorza Ulko uczestniczyli w Tygodniu kodowania. W podziękowaniu za udział otrzymaliśmy od organizatorów Certyfikat potwierdzający ten udział. Były to wspaniałe lekcje. Uczniowie juz teraz zgłosili swój akces na przyszły rok. Jako szkoła uczestniczyliśmy już 3 raz.

Niech Wam nie zbraknie nigdy zdrowia,
niech szkoła w dom się wspólny zmienia!
Praca wychowawcy to praca niełatwa,
bo często leniwa i krnąbrna jest dziatwa.
Kocha ona figle i chętnie się czubi,
lecz stroni od książki, uczyć się nie lubi.
Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
który gdy dorośnie,
dopiero zrozumie jak jest w życiu ciężko,
gdy się mało umie.

"Uczeń z dysleksją też czyta książki"

pod takim hasłem obchodzono w tym roku Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji 2017. W związku z tym tygodniem nasi uczniowie uczestniczyli w prelekcji na ten temat. A tak zarejestrowała te zajęcia kamera TVSuwałki ...

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas pierwszych. W uroczystości wzięły udział klasy pierwsze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego oraz przedstawiciele poszczególnych klas 2-7 SP i 2-3 Gimnazjum oraz zaproszeni Goście.

W dniu urodzin naszego patrona obchodzimy Święto szkoły. Jest to najważniejszy dzień uczniom klas pierwszych. Tego dnia zostają przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Alfreda Wierusz-Kowalskiego, składają ślubowanie i zostają pasowani na ucznia.

Kim był nasz patron?

Alfred Jan Maksymilian Wierusz-Kowalski urodził się 11 października 1849 roku w Suwałkach. Ojciec jego Teofil był notariuszem lub jak się wówczas mówiło - regentem kancelarii ziemiańskiej. Alfred był pierwszym dzieckiem z drugiego małżeństwa ojca z Teofilą z Siewierskich, córką zarządcy majątku. Rodzina była liczna - dwoje dzieci z pierwszego i siedmioro z drugiego małżeństwa. Wierusz-Kowalscy dobrze sytuowani materialnie mieli w Suwałkach dom mieszkalny i nieduży mająteczek w Dębszczyźnie k/Filipowa, w którym spędzali letnie miesiące.

Szkoła nasza otrzymała podziekowanie od Suwalskiego Parku Krajobrazowego za czynny udział w akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2017".

W dniach 7-22 października 2017 obchodzimy po raz kolejny Tydzień Kodowania. Rozpocznij przygodę z programowaniem i już dziś zacznij kodować w ramach tej akcji. Swoją przygodę z kodowaniem możesz rozpocząć od udziału w godzinie kodowania na stronie code.org Serdecznie zapraszam i życzę miłej zabawy z i w programowanie.