Wycieczka Tarnowskie Góry – Ogrodzieniec – Szczyrk – Żywiec – Chorzów – Wadowice – Energylandia.

Dnia 24 kwietnia klasy III a, III c, II c i II b wyruszyły na wycieczkę turystyczno- krajoznawczą na Śląsk. Pierwszego dnia uczniowie przepłynęli łodziami Sztolnię Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, zwiedzili ruiny zamku w Ogrodzieńcu oraz obejrzeli skocznie narciarskie w Szczyrku. Drugiego dnia młodzież zwiedziła Muzeum Browaru w Żywcu. W Chorzowie natomiast w Planetarium obejrzeli widowisko pokazujące nie tylko dobrze nam znane ciała niebieskie, ale także miejsca, które istnieją tylko w powieściach science fiction.

W trakcie seansu przekonali się ile w prognozach pisarzy science fiction było prawdy, a ile fantazji. Poza efektownymi animacjami i oryginalną ścieżką dźwiękową w widowisku nie zabrakło klasycznej astronomii. Po senasie uczniowie skorzystali z przejażdżki nizinną kolejką linową, która biegnie na terenie Parku Śląskiego. Kolejka linowa Elka, będąca jedną z największych atrakcji Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie funkcjonowała od 1967 roku. Jako jedna z najdłuższych nizinnych kolejek w Europie była obiektem wyjątkowym - stanowiła główny symbol Parku, przyciągając do siebie mieszkańców całego Śląska i nie tylko.Po pełnym atrakcji dniu uczniowie udali się na nocleg do Wadowic, gdzie wieczorową porą zwiedzili rynek i spróbowali słynnych papieskich kremówek.

                W ostatnim dniu wycieczki klasy udały się do Zatoru, a tam to już się działo,  ekstremalna zabawa w wytęsknionej Energylandii. A oto krótka relacja.

Nasze miejsce odpoczynku
Tu przed lekcjami i na przerwach odpoczywamy
Nasi lekkoatleci
Droga do wiedzy
Zajęcia w Midicentrum
Zajęcia z innowacji pedagogicznych
Drużyna gazetki szkolnej
Szkolna telewizja