6.03.2018 r. klasy III B, III C i II A wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć eksponaty związane z powstaniem, broń, replikę amerykańskiego samolotu dokonującego zrzutów z pomocą warszawiakom czy kanały, przez które przechodzili powstańcy. W czasie zwiedzania tego interaktywnego muzeum mogliśmy też kolekcjonować kartki z kalendarza dotyczące poszczególnych dni powstania.

Później skierowaliśmy się do siedziby Telewizji Polskiej. Mieliśmy okazję zwiedzić poszczególne studia, na przykład: „Pytania na śniadanie” oraz podejrzeć, co kryje się za kulisami znanych programów – nagrywany był wtedy quiz muzyczny „Jaka to melodia”. Kolejnym punktem był Sejm Rzeczpospolitej, w którym przewodniczka opowiedziała nam historię tego miejsca, sposób zajmowania miejsc na sali obrad plenarnej, rolę poszczególnych organów państwa. Czy wiedzieliście na przykład, że każdy wchodzący może rozpoznać, czy w danym dniu odbywają się obrady po ty, czy w wazonie znajdują się kwiaty czy jest on przykryty? Mimo niesprzyjającej, nagle zimowej pogody, byliśmy zdeterminowani, aby pójść na spacer
po Krakowskim Przedmieściu. Zobaczyliśmy tam m. in. Pomnik Mikołaja Kopernika, z którego Alek Dawidowski (z „Kamieni na szaniec”) zdjął niemiecką tablicę. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka, a zdjęcia będą nam przypominać wspólnie spędzone chwile.

Nasze miejsce odpoczynku
Tu przed lekcjami i na przerwach odpoczywamy
Nasi lekkoatleci
Droga do wiedzy
Zajęcia w Midicentrum
Zajęcia z innowacji pedagogicznych
Drużyna gazetki szkolnej
Szkolna telewizja