W związku z realizacją projektu pn. „DOBRY ZAWÓD – FAJNE ŻYCIE – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 uczniowie naszej szkoły w dniu 13.11.2017 r. wzięli udział w wizycie studyjnej w firmie Cymes. Mogli się tam zapoznać z procesem produkcyjnym, dowiedzieli się jak założyć własną firmę, jakie zawody dają perspektywy w życiu zawodowym. Była to nie tylko bardzo ciekawa wycieczka ale również „smaczna”. Zostaliśmy poczęstowani słodkimi wyrobami firmy.

W dalszej części naszej wyprawy odwiedziliśmy Zespół Szkół nr 4, gdzie uczniowie i pracownicy szkoły oprowadzili nas po placówce, dowiedzieliśmy się w jakich klasach będziemy mogli podjąć naukę w przyszłości, czym charakteryzują się poszczególne zawody, w których kształcenie oferuje „Ekonomiak”.

Regulamin konkursu Wiedzy o zawodach i uwarunkowaniach regionalnego rynku pracy - szczegóły