Uciekinier półprzytomnie czmychnął przed potworem..., czyli ortograficzne potyczki gimnazjalistów.

Rozstrzygnięta została kolejna edycja konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii 2017”. Uczniowie klas II i III mieli do napisania dyktando, które tym razem nie sprawiło piszącym aż takich trudności. Gimnazjaliści musieli zmierzyć się z pewną przygodą Hipolita Pszczółkowskiego, która rozpoczęła się, gdy „ostrożnie wychynął się on zza rogu potężnego neogotyckiego budynku i z niemałym przerażeniem patrzył na nieprzeliczony sznur samochodów żwawo sunących wzdłuż głównych arterii miasta poprzerzynanych gdzieniegdzie torami szynobusów...”

Jury, w skład którego wchodziły panie polonistki, wyłoniło zwycięzców:
I miejsce zdobyła Izabela Stefanowska z III A, II – Kacper Sawicki z kl. III A (uczniowie p. Anety Janulewicz), a trzecie zajęła Klaudia Borys z kl. III B (uczennica p. Jolanty Witkowskiej). Gratulujemy!

konkort001

konkort002